Stosowanie zasad racjonalnego odżywiania w Wałbrzychu

Po serii wizyt mających na celu lepsze naświetlenie tego, w jaki sposób dotychczas się odżywialiśmy powinno dojść do stworzenia indywidualnego plany żywieniowego, który uwzględniał będzie nasze preferencje pokarmowe, cel całego przedsięwzięcia, oraz zasady, którymi każdy dietetyk się kieruje związane z racjonalnym sposobem odżywiania się.

Nawyki żywieniowe

Najtrudniejszą rzeczą dla każdego z nas jest zrozumienie, a następnie zmiana nawyków. Jedzenie również potrafi być uzależniające, zwłaszcza kiedy kojarzy nam się z przyjemnością. Jeżeli w silnym stresie sięgamy po batonika i podczas jego konsumpcji choć przez chwilę czujemy się lepiej, to proces wymiany tego typu relacji bywa bardzo trudny. Częstym powodem, do którego pewne rzeczy nam się kojarzą pozytywnie, a inne nie wynika z niewiedzy. Brak informacji oraz doświadczeń związanych z zamiennika pokarmów, które w tej chwili stosujemy jest przyczyną naszego błędnego koła. Dokształcić można się u specjalisty z dziedziny dietetyki, który odpowie na wszystkie nasze pytania, a następnie po zrozumieniu naszych przekonań dobierze substytuty codziennie spożywanych pokarmów, tak by zapewnić nam spokój psychiczny podczas procesu wdrażania nowych zmian.

Zasady racjonalnego odżywiania się

Proporcje związane z spożywaniem konkretnej dawki minerałów i witamin, które powinny być przyjmowane przez każdego człowieka, zależy od naszego wieku, wzrostu, wagi, oraz uwarunkowań naszego organizmu. Jak wiemy, każdy ma inny metabolizm, a proces przemiany materii potrafi być zaskakujący. Stąd powinniśmy stosować garść zasad uniwersalnych, a część dobieranych do naszych uwarunkowań. Tego drugiego elementu nie jesteśmy w stanie zrealizować przed uprzednim spotkaniem z dietetykiem.

Pamiętajmy o nawadnianiu

najlepszy-dietetyk-walbrzych

Istotną częścią każdej diety jest odpowiednie nawadnianie się. Stosowanie niegazowanej wody naturalnej z cytryną przyczyni się do tego, że w sposób naturalny zmniejszymy łaknienie, co po niedługim czasie spowoduje, że przyzwyczaimy się do nowych uwarunkowań. Cytryna ma wiele właściwości związanych z naturalnym uzupełnianiem braków witamin w naszym organizmie. Ponadto ma działanie przeczyszczające, co pozwoli podczas przemiany płynów zachodzącej w nerkach usunąć część zbędnych toksyn z organizmu.

Epidemia XXI wieku

Nierzadko otyłość jest nazywana epidemią naszych czasów. Prawda jest taka, że nie na podstawie wagi ciała jesteśmy w stanie określić stopień otyłości, lecz na stężeniu procentowym tłuszczu w naszym ciele. Dopuszczalna wartość tłuszczu, po przekroczeniu której osoba uznawana jest za otyłą to średnio 25%. Jest to oczywiście kwestia zmienna, zależącą od aktywności fizycznej oraz wieku. Prawda jednak jest taka, że jeżeli mamy pewne predyspozycje genetyczne do bycia otyłym powinniśmy na jak najwcześniejszym etapie skonsultować się z specjalistą w celu zapobiegawczym. Każdy z nas powinien mieć wagę, po t by kontrolować masę ciała. Nie chodzi tylko o nagłe wzrosty. Również niewytłumaczone ubytki masy ciała bywają przyczyną wielu chorób.

Zielona herbata a odchudzanie

jedzenie-walbrzych

Poza wodą warto również mieć na uwadze inne płyny, które według wielu specjalistów mają właściwości pomagające w procesie odchudzania. Jednym z nich jest zielona herbata, której stosowanie nie powinno nam zaszkodzić. Zastąpienie sztucznych soków herbatą, oraz wodą z cytryną spowoduje, że wyeliminujemy jedną z przyczyn naszego tycia, a zastąpimy ją jednym z czynników, który pomoże nam na spadek wagi. Zwłaszcza regularne picie herbaty o stałych porach spowoduje, nie tylko że przyczynimy się do poprawy procesu spalania tłuszczów, ale również wesprzemy naszą koncentrację, co może tylko pozytywnie wpłynąć na nasze zachowanie.

Dowiedz się więcej na temat Planowania żywienia w Wałbrzychu.